Poradna oslaví už 17. let:

V září letošního roku oslaví poradna sedmnácté výročí svého vzniku.

 

AKTUALITY

Akreditace Ministerstva spravedlnosti

V červnu 2018 získala poradna akreditaci k poskytování odborných služeb v oblasti oddlužení (osobní bankrot).

 

Seminář pro žáky Základní školy ve Starém Bohumíně

V červnu 2018 navštívila poradna ve Starém Bohumíně žáčky první až čtvrté třídy Základní školy s povídáním o hospodaření s penězmi, a to v rámci projektu Dluhového poradenství, který finančně podpořila ČSOB a Poštovní spořitelna ERA.  

 

Výstava fotografií

V květnu 2018 se poradna ocitla v objektivu fotografů bohumínského fotoklubu K3. Výstava fotografií (nejen poradny, ale i dalších středisek Charity Bohumín) probíhá ve dnech 2.7.2018 až 31.8.2018 ve foyer kina K3 Bohumín a svým obsahem pootevírá dveře do světa služby sociálně potřebným občanům, starým a nemocným lidem v našem okolí. Charita Bohumín v našem městě slouží občanům již 21 let.

 

 

STARŠÍ AKTIVITY:

Domácí násilí:

Charita Bohumín pomáhá osobám ohroženým domácím násilím, pro první kontakt lze využít i non-stop přístupnou bílou poštovní schránku u vchodu do Charity Bohumín (přístupná z ulice). V případě, kdy tazatel nezanechá na sebe zpětný kontakt, anonymní dotaz i odpověď bude vyvěšena na nástěnce uvnitř čekárny Charity Bohumín do pěti pracovních dní od obdržení dotazu a bude zde vyvěšena po dobu 20 dní.

Semináře pro studenty v Bohumíně

 Dne 6. května 2010 jsme uspořádali seminář „Finanční gramotností proti dluhové pasti“ pro studenty střední školy Bohumín, kterého se zúčastnilo 31 studentů a dne 20. května 2010 pro studenty Gymnázia Františka Živného v Bohumíně, kterého se zúčastnilo 47 studentů.
Obsah semináře:

 • základní pojmy související se zadlužováním,
 • nástrahy finančního trhu v ČR,
 • co je předlužení, jaké jsou příčiny a důsledky,
 • soudní a mimosoudní vymáhání pohledávek, možnosti exekuce,
 • řešení předlužené situace novým insolvenčním zákonem, tzv. osobním bankrotem,
 • jak vyplnit Návrh na povolení oddlužení včetně doplnění příloh

  Statistika od ledna do května 2010

  Trápí Vás dluhy? Čas hraje proti Vám? Půjčili jste si peníze, protože jste ve finanční nouzi? Museli jste si půjčit další peníze, abyste splatili předchozí dluhy? Stále jsme Vám dispozici v palčivých otázkách dluhů a exekucí. Od ledna do května 2010 jste nám položili 231 dotazů z dluhové a finanční problematiky (z celkově položených 707 dotazů v tomto období), což činí 33%.

  Poradna téměř pravidelně přispívá informativními články do městských novin OKO

  www.mesto-bohumin.cz/cz/zpravodajstvi/mestske-noviny-oko/

  Poradna v Bobši na téma Manželská krize a rozvod manželství

  Na pozvání Centra mladé rodiny Bobeš zavítala v listopadu 2009 vedoucí poradny Bc. Lucie Fábryová, DiS. na besedu s rodiči na jimi zvolené ožehavé téma – manželská krize rozvod manželství. Do Bobše jsme přinesli rovněž letáky také na jiná životní témata jako: Jak se neutopit v dluzích, Jak nepřijít o bydlení, Jsem strojem na práci? Nejsem bílý no a co? Právní pomoc obětem domácího násilí, Společné jmění manželů a dluhy, Vyživovací povinnost rodičů a dětí, aj.

  Poradna představila své služby studentům SŠ Bohumín

  Počátkem listopadu 2009 se v zasedacím sále bohumínské Střední školy na ul. Husově uskutečnilo setkání se studenty 4. ročníku, kterým vedoucí Občanské poradny Bc. Lucie Fábryová, DiS. představila práci poradců a služby, které poradna občanům města Bohumín a okolí nabízí zcela bezplatně a anonymně, nestranně a nezávisle. Díky tomuto setkání se zvýšil zájem školy o další besedy a výstavy na aktuální témata a spolupráce se rozvíjí. V současné době probíhají další jednání mezi ředitelkou školy a poradnou.

  Poradna připravila leták o domácím násilí

  Poradna ve spolupráci s komunitním plánováním města vypracovala informační letáky k domácímu násilí. Více informací zde ...  Poradna oslavila své 8. výročí

  Dne 3.9.2009 jsme občanům poskytovali poradenství již osmým rokem. Nárůst dotazů od otevření poradny vzrostl o stovky. Více informací o statistice dotazů zde ...

  Poradna školí sociální pracovníky Bohumína a okolních měst

  V srpnu 2009 poradna uspořádala seminář pro sociální pracovníky veřejné správy a nestátních neziskových organizací v rámci projektu Finanční gramotností proti dluhové pasti. Seminář obsahoval základní pojmy související se zadlužováním, nástrahy finančního trhu v ČR, co je předlužení, jaké jsou příčiny a důsledky, soudní a mimosoudní vymáhání pohledávek, možnosti exekuce, řešení předlužené situace novým insolvenčním zákonem, tzv. osobním bankrotem, jak vyplnit Návrh na povolení oddlužení včetně doplnění příloh.